Search

News

روزجهانی وگان

Monday, November 1, 2021

روز جهانی وگان

امروز اول نوامبر روز جهانی وگان است.وگان ها در سه دهه اخیر هرساله این روز را با یادآوری فواید وگانیسم برای انسان و محیط زیست جشن می گیرند. وگانیسم روشی است برای زیستن که در آن هرگونه استثمار حیوانات و خشونت علیه آنها حتی المقدور حذف می شود، به این ترتیب که محصولات غذایی، پوشاک یا هرکالای مصرفی دیگر عاری از مواد اولیه حیوانی باشد. در سالهای اخیر وگانیسم در سرتاسر جهان محبوب تر شده و محصولات گوشتی و لبنیاتی جای خود را به محصولاتی کاملا گیاهی داده است. انگیزه ها متفاوت است از تلاش برای کاهش ردپای کربنی انسان گرفته تا .ارتقای سطح سلامت.

در روز جهانی وگان فعالان این حوزه تجربه های خود از سبک زندگی عاری از خشونت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و دیگران را تشویق می کنند که به این سبک زندگی بپیوندند و مدارس در سرتاسر بریتانیا در این روز برنامه هایی برای آموزش فواید گیاهخواری به کودکان دارند.

در سالهای اخیر پژوهش های زیادی تا نشان دهد کاهش مصرف گوشت چه تاثیری می تواند بر محیط زیست داشته باشد. این پژوهش ها نشان داده اند که آلودگی صنایع تولید غذاهای گوشتی تاثیر قابل توجهی بر گرمایش زمین داشته است.

Leave your comment
Filters
Sort
display