جستجو
خبرخوان

وبلاگ

سبزیجات چربی سوز و لاغرکننده

سبزیجات چربی سوز و لاغرکننده

استفاده از سبزیجات برای از دست دادن وزن ایده ای هوشمندانه است، سبزیجات بسیار کم کالری هستند و در عین حال یک دریایی از مواد معدنی و ویتامین‌ها می‌باشند، بافت اغلب سبزیجات از آب و فیبر تشکیل شده است.

سبزیجات چربی سوز و لاغرکننده

سبزیجات چربی سوز و لاغرکننده

استفاده از سبزیجات برای از دست دادن وزن ایده ای هوشمندانه است، سبزیجات بسیار کم کالری هستند و در عین حال یک دریایی از مواد معدنی و ویتامین‌ها می‌باشند، بافت اغلب سبزیجات از آب و فیبر تشکیل شده است.

سبزیجات خشک

مقدمه و تاریخچه

نگهداری موادغذایی به طریقه خشک کردن یکی از قدیمی ترین روش هاست.. مردم قدیم میوه ها ، سبزی ها ،گوشت و ماهی را در فصول پربار در گرمای خورشید و یا کنار آتش و دود خشک می کردند تا در فصول کمیابی به مصرف برسانند. اگر چه بشر هزاران سال است که موادغذایی را بدین طریق خشک می کرده ولی شروع اصلی کنسرواسیون غذاها با خشک کردن مصنوعی مربوط به حدود 200 سال قبل است.

این عمل بدان معنی است که به جای گرمای خورشید از یک منبع حرارتی کوچکتر استفاده کنند تا خشک کردن در محیطی کوچکتر و با کنترل بیشتر ان...

سبزیجات

ما از سبزیجات در رژیم غذایی خود باید استفاده کنیم ، هر انسانی برای داشتن سلامتی باید روزانه از سبزیجات استفاده کند.

گشنیز ، تره ،شاهی، کرفس ، اسفناج ، کاهو ، چغندر ، شاهی ، نعنا ، شنبلیله ، خرفه ، شوید و ... همگی جزو خانواده سبزیجات هستند.

سبزیجات فواید بسیاری برای بدن دارند ، سبزیجات از کالری پایینی برخوردار هستند و برای کسانی که می خواهند وزن مناسبی داشته باشند بسیار مفید است ...؛ چربی سبزیجات بسیار پایین بوده و همچنین فاقد کلسترول می باشند که در 

نظرات (0)
سبزی جات و صیفی جات

صیفیجات و سبزیجات از مواد غذایی هستند که مصرف زیادی دارند و برای سلامت بدن بسیار مفیدند . این دو محصول حتما باید در رژیم غذایی افراد و خانواده ها دیده شود تا سلامت جسم و روح آن ها را به ارمغان بیاورد.

صیفیجات چیست ؟

طبق تعریف گیاه شناسی صیفی جات به برخی از محصولات زراعتی گفته می شود که در بهار و اوایل تابستان کارهای مقدماتی آن انجام شده و حاصلش در تابستان یا اوایل پاییز به دست می آید مانند ...

آشنایی با تکنولوژی IQF

تکنولوژی محصولات غذایی منجمد (IQF) ومزایای آن

این تکنولوژی ها محصولات را طوری نگهداری می کند که کیفیت آن ها کم ترین تفاوت را با نوع تازه آن داشته باشد و روش  IQF برای نیل به این هدف مورد استفاده قرار می گیرد. روش های نوین انجماد نظیر IQF هم اکنون روش های تکامل یافته انجماد می باشند که کاربرد فراوانی در صنایع غذایی و نگهداری محصولات غذایی دارند.

سبزیجات و میوه جات پرانرژی

سبزیجات پرانرژی کدام اند ؟

انسان در طول زندگی به مواد غذایی های مختلفی جهت رشد و ادامه حیات نیاز دارد . این مواد غذایی شامل : مرکبات ، حبوبات ، لبنیات ، پروتئین ها و ... می باشد و می دانیم که این مواد های غذایی از راه های مختلفی قابل دسترسی برای ما انسان ها است. اما یکی از مواد غذایی ای که همیشه باید در وعده غذایی ما باشد، سبزیجات است. دیگر کمتر کسی مشاهده می شود که نقش این گونه مواد غذایی را در زندگی نادیده بگیرد. می شود گفت سبزیجات سالم ترین مواد غذایی موجود و در دسترس ما انسان هاست. در این مطلب به خواص یعضی از سبزیجات که تآثیر بسزایی بر بدنمان دارد می پردازیم...

نظرات (1)
فواید میوه و سبزیجات

فواید میوه و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی را در بر دارند که در هیچ گونه از مکمل ها یافت نمی شوند. در هریک از میوه ها و سبزی ها با رنگ مختلف خواص و مزایای متفاوتی نهفته است ، در این مقاله قصد داریم تا چیزهای بیشتری در این مورد یاد بگیریم.

باید بدانید که لازم است به طور روزانه حداقل 5 وعده میوه و سبزی استفاده کنید.

این روز ها به ویژه برای جلوگیری از سرطان پیشنهاد می شود که 8 تا 13 وعده میوه و سبزی استفاده شود. منظور از هر وعده عبارت است از یک فنجان میوه و سبزی خام یا 2/1 فنجان میوه و سبزی طبخ شده.

در کنفرانسی که به تازگی برگزار شده بود من از حضار در خواست کردم که  ...

نظرات (0)
کمبود میوه و سبزیجات

کمبود میوه وسبزیجات چه اتفاقاتی را در بدن ایجاد می کند ؟

هرچند فواید میوه و سبزیجات بر کسانی که مطالعه سطحی نیز داشته باشند پوشیده نیست ، اما باید منصفانه در خصوص امکان خرید آن نیز بررسی های لازم انجام گیرد.

حتی اگر بسیاری از افراد میوه و سبزیجات را با نگاه فواید آن استفاده نکنند ، لذت استفاده از آنها در خیلی از موارد بسیار پر رنگ است.

در عین حال در این مطلب از بوسان سبز به صورت کلی به برخی از فواید میوه و سبزیجات اشاره ای خواهیم داشت.

نظرات (0)
میوه ها و سبزیجات لاغر کننده

میوه ها و سبزیجات لاغر کننده :

برای کنترل وزن از میوه و سبزی های گرم مانند کرفس ، کلم و هویج استفاده شود ؛ استفاده از سبزی های سرد مانند کاهو ،خیار و گوجه فرنگی موجب افزایش سردی در بدن می شود و استعداد ما موجب چاقی افراد خواهد شد. کارشناسان می گویند بار فرا رسیدن پاییز می توان با مصرف میوه و سبزیجات فصل به حفظ وزن مناسب کمک کرد.میوه ها و سبزیجات از موادغذایی هستند که میزان کالری کمی دارند و با خوردن آن فرد احساس سیری می کند و همین عامل مانع از پرخوری می شود. سبزیجات لاغرکننده کدام اند ؟

نظرات (0)
فیلترها
Sort
display