جستجو

ضد عفونی با ازن

پایه تولید ازن

پایه تولید ازن هوا بوده به این صورت که از یک منبع انرژی جهت تجزیه ی مولکول های اکسیژن به اتم های اکسیژن استفاده می شود که این اتم های اکسیژن بر اثر برخورد با یکدیگر و واکنش با مولکول های اکسیژن ازن را تشکیل می دهد.نکته قابل توجه در خصوص ازن این است که این مولکول بعداز تاثیر گذاری هیچ اثری از خود برجای نمی گذارد و به سرعت به اکسیژن دو اتمی تبدیل شده و مجدد به هوا بر میگردد.

ازن ژنراتور دستگاهی است که بدون نیاز به ماده اولیه(ماده اولیه اکسیژن) و عدم باقی مانده شیمیایی به عنوان قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده در جهان شناخته شده است.ازن به جای کلیه محلول های شیمیایی اعم از کلر-آب اکسیژنه-پرسیدین-هالامید ها و...استفاده می گردد که علاوه بر از بین بردن کلیه میکروارگانیسمها موجب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود و چون مکانیسم عمل انرژی ازن بر روی دیواره باکتری است سرعت عمل آن حدود3000بار سریعتر از کلر در آب می باشد.

ازن یک ضدعفونی کننده ارگانیک و بسیار انعطاف­ پذیر است و بسته به موارد استعمال، کاربرد بسیاری در ضدعفونی هوا، آب، محیط، لباس های کار، اجسام و لوازم مختلف و مواد دارد .
ازن بر خلاف ضدعفونی کننده­های معمولی مثل کلر و فرمالین هیچ­گونه مواد سمی یا مضری بر جای نمی گذارد؛ چرا که این مولکول پایدار نیست و پس از مدت کوتاهی شکسته شده و تبدیل به مولکول پایدار اکسیژن می­شود. به دلیل پایدار نبودن این گاز برای استفاده از آن، باید آن را در محل تولید کرد.

ازن به عنوان یک اکسنده بسیار قوی، قابلیت های بسیاری در مصارف صنعتی و خانگی دارد، این درحالی است که اثرات زیست محیطی زیان باری در پی نخواهد داشت. یکی از این صنایع که ازن در آن کاربرد دارد شستشوی سبزیجات است.
سبزیجات در بوسان سبز با دستگاههای تمام اتوماتیک توسط ازن ضدعفونی می شوند.
فواید استفاده از ازن در شستشوی میوه و سبزیجات

فیلترها
Sort
display