جستجو

طبیعت گیاهان

صنایع غذایی بوسان سبز

انواع سبزیجات وصیفیجات آماده شرکت فرآوری سبزیجات نوچین طمع تک بانوی آفتاب با نام تجاری «بوسان سبز» با توجه به کوتاه شدن زمان تحویل از مزرعه به مصرف کننده باعث شده است تا کیفیت سبزیجات وصیفیجات حفظ وبسیار تازه به دست مصرف کننده برسد این زمان کوتاه ضایعات محصولات کشاورزی را درکشورمان به حداقل می رساند وبا حذف واسطه قیمت مناسبی نیز داشته باشد.

شرکت سبزیجات آماده بوسان سبز در زمینه تولید محصولاتی همچون انواع سبزیجات وصیفی جات  تازه ومنجمد شده ومیوه جات مشغول به فعالیت است.پروسه رسیدن به محصول نهایی باید در کوتاه ترین فاصله زمانی از زمان چیده شدن تا بسته بندی،عرضه وفروش انجام شود.بنابراین شرکت بوسان سبز با انتخاب سبزیجات درجه یک وتازه،پس از حذف وجداسازی زوائد آن وارد مرحله شستشو می شوند که به طور خلاصه می توان آنرا به مراحل زیر بیان نمود:

*شستشو به شکل کاملأ مکانیزه درون چندین وان با فشار آب زیاد وطی چندین مرحله انجام می شود.پس از آن فرایند مهم ضدعفونی توسط گاز ازن وبا رعایت آخرین تکنولوژی به کار رفته در دنیا انجام می پذیرد. این روش ضدعفونی سبب حفظ املاح معدنی وویتامین های موجود در سبزی می شود. بدین ترتیب بدون آسیب به چرخه ی طبیعت وگوارش عمل می کند.

*اکنون مجددأ شستشوی نهایی صورت گرفته وسبزیجات آماده از طریق نقاله جهت آبگیری وارد سانتریفیوژ می شوند.این عمل برای حذف رطوبت اضافی که موجب فساد سبزی واز بین رفتن ویتامین های محلول درآب انجام می پذیرد.


*محصولات آماده و شسته شده با نوار نقاله به سالن بسته بندي انتقال داده مي شوند و پس از انجام مرحله قرنطينه و تست هاي مختلف و مرحله كنترل كيفيت بدون دخالت دست با دستگاه هاي AUTO PACKAGING كه به تائيد وزارت بهداشت رسيده است بسته بندي مي شوند

مرحله قرنطینه

*در اين مرحله مسئول آزمايشگاه از محصولات بسته بندي شده در انبار نمونه برداري مي کند که اين آزمايشات شامل آزمون هاي فيزيکي شامل رنگ و بو طعم و آزمايشهاي شيمي همانند : درصد رطوبت ، خاکستر کل و خاکستر محلول در اسيد و آزمون ميکروبي شمارش کلي ميکرو اوگانيم ها ، شمارش کلي فرم ، شناسايي E - Coil ، سالمونلا ، تست انگل مي باشد

پس از آماده شدن جواب آزمايش توسط مسئول آزمايشگاه و تائيديه مسئول فني آزمايشگاه محصولات بسته بندي شده از قرنطينه خارج شده و وارد بازار مي شوند.

*درج تاریخ تولید وانقضاء ونیز پروانه بهره برداری وعلامت استاندارد غذایی ازجمله مواردی است که شرکت سبزیجات آماده بوسان سبز با رعایت این موارد ذکر شده محصول خود را به بازار عرضه می نماید.

فیلترها
Sort
display