جستجو
خبرخوان

اخبار

روزجهانی وگان دوشنبه, 10 آبان 1400
روز جهانی وگان
کمبود ویتامین K در سالمندان يكشنبه, 26 بهمن 1399
مطالعات نشان می دهد افراد مسن دارای کمبود ویتامین K در مقایسه با سالمندان دارای میزان کافی این ویتامین، ۱۳ سال زودتر در معرض مرگ قرار دارند.
محققان با استفاده از اسفناج کاتالیزوری برای سلول های سوختی و باتری ها ابداع کرده اند که ارزان تر و ایمن تراست و می توان در خودروهای برقی و موبایل ها از آن استفاده کرد.
همزمان با افزایش آلودگی هوای تهران سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار ، سبزیجات و صیفیجات که بر اساس توصیه کارشناسان تغذیه کاهش دهنده آثار و عوارض آلودگی هوا هستند را منتشر کرد. به گزارش بوسان سبز ، در پی افزایش آلودگی هوا سازمان میادین طی اطلاعیه ای بر مصرف سبزیجات کاهش دهنده عوارض آلودگی تأکید کرد .
سبزیجات ومیوه ها شنبه, 10 خرداد 1399
تأثیر میوه ها وسبزیجات بر سلامت استخوان ها زمانی که صحبت از سلامت استخوان ها می شود اولین چیزی که به ذهن اکثر ما می رسد شیر ولبنیات است در صورتی که میوه ها وسبزیجات نیز می توانند بسیاری از ویتامین ها ومواد معدنی مورد نیاز بدن شما را برای ایجاد وحفظ سلامت استخوان ها تأمین کنند.
با مصرف روزانه سبزیجات میتواند خطر ابتلا به سرطان وبیماری های قلبی را کاهش داد و همچنین در تنظیم قند خون و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن موثر است
یک متخصص بیماری‌های داخلی، شست و شوی سبزیجات با نمک و یا مایع ظرفشویی را بدترین کار ممکن در هنگام شست و شو، ذکر و خاطرنشان کرد: این کار غلطی است که در جامعه رایج شده، چرا که استفاده از این مواد برای شست و شوی سبزیجات بی فایده است.
رييس مركز بهداشت بندرعباس با تاكيد بر رعايت نكات بهداشتي در مصرف مواد غذايي به ويژه ميوه و سبزي گفت: ضدعفوني و شستشوي سبزي ها بايد در چهار مرحله انجام شود. دكتر 'عبدالحميد حاجي زاده' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه رعايت نكات بهداشتي از جمله مهمترين راه ها براي پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي روده اي است، اظهار داشت: ضد عفوني و شستشوي سبزيها بايد در چهار مرحله پاكسازي ، انگل زدايي ، ضدعفوني و شتسشوي مجدد انجام شود.
فیلترها
Sort
display